Dvojitý most

Mosty jsou úžasné stavby a málokoho nechávají tyto často technicky náročné stavby chladným. Uchvacují nás svou výškou, rozpětím mostních pilířů, lehkostí a velikostí. Ale jsou mosty, které považujeme na první pohled za obyčejné a nevýrazné.

Když pojedeme po dálnici D1, najdeme jich tu víc než dost. Často ani nepoznáme, že přes nějaký přejíždíme, tak jsou často obyčejné. Ale věděli jste, že na této trase můžete jet po mostě, který má dvě výškové úrovně a obě jsou sjízdné? Ten první dálniční přejíždíte asi pokaždé pokud jedete po dálnici do Brna či zpět. Málokdo ví, že pod mostem přetínajícím přehradu vede ještě jedna silnice spojující obce Vojslavice a Píšť, ve vzdálenosti zhruba 15 kilometrů od Humpolce.

Původní most, který zde byl, nedostačoval pro dálnici z důvodů velkého sklonu a nutnosti hlubokého zářezu do krajiny. Byl proto navrhnut postup, při kterém se nad most vystavěly pilíře a současný dálniční most se vystavěl na ně. Most byl dokončen v roce 1976. Původní silnice pod dálnicí však zůstala v provozu a umožňuje tak výjimečný zážitek, kdy vám nad hlavou hučí kola projíždějících osobních a nákladních aut.

Kromě tohoto dvojitého mostu přes vodní nádrž Švihov najdeme poblíž také most, který se svého dokončení nedočkal. Stavba mostu byla započata po válce, ale nedostatek financí stavbu zastavil. Původně měla dálnice D1 vést tudy. Ale tehdejší představitelé se rozhodli tento most nedokončovat a postavit radši jiný opodál. Most, který začíná na břehu přehrady vede asi do vzdálenosti 300 metrů cca 2 metry nad hladinou. Výška tohoto mostu je podle hloubky dna přehrady 30-40 metrů.  Bohužel na nedokončený most je z důvodu vymezení hygienického pásma vstup zakázán.

 [googleMap name="Vojslavický most" directions_to="false"]49.596359,15.207331[/googleMap]

Články

TOPlist