Nosič moto tašek na BMW GS 650

Naše kamarádka Martina, která jezdí na BMW GS 650 nás požádala o radu a pomoc. Jistě každý z nás motorkářů přemýšlí nad tím, jaké zavazadla pověsit na svého miláčka (v lepším případě motorku), tak aby se dalo pohodlněji cestovat a vše bylo dostupné. Dnešní trh nabízí několik řešení a to i v různých cenových relací. Po zvážení kolikrát se tyto zavazadla ročně využijí a zda mají být lehce namontovatelná, tak padla naše rada na textilní kufry. Tyto kufry se již dají sehnat za cca 1 200,- Kč a mají hned několik výhod. Dají se jednoduše rozšířit a tím získáte o 1/3 objemu navíc. Jsou z části nepromokavé, ale zde doporučuji využít dodávané pláštěnky.

Martina skutečně na základě našeho doporučení zakoupila tyto moto tašky a nezbývalo nic jiného než je připevnit na motorku. Zde vzniká problém v tom, že se tyto tašky nesmí dotýkat výfuku, aby se nepropálili a vy si tak neudělali více škody než užitku. Musí se pro ně udělat nosič, který nemusí být až tak pevný, jako na plechové kufry.

Využil jsem 12mm slabostěnnou trubku, kterou jsem naohybal tak, aby přesně pasoval na tento typ motocyklu. Nosiče jsem již dělal na Hondu NX 250, Suzuki Freewind 650 a teď jsem stál u BMW GS 650. Slabostěnnou trubku můžete ohýbat ve svěráku a tak docílit požadovaného tvaru. Doporučuji výsledný produkt pořádně zavařit a předpokládat, že v případě pádů vše zachytí tyto nosiče ze kterých se částečně stávají padáky. Další mé doporučení je min 2x nastříkat kvalitní základní barvou a pak černým autolakem. Tašky jsou docela z hrubého materiálu a z tohoto důvodu dochází k oděrům barvy. Když trubka začne reznout, tak to nevypadá moc hezky :-)

Články

TOPlist