Motolékárnička

Je tu rok 2011 a sním i řada změn, na které se jako motoristi musíme připravit. Z médií víme, že více jak půl roku je v platnosti nový zákon, který nám ukládá nové povinnosti ve výbavě do auta.  Ale jaké povinnosti platí pro nás řidiče motorek a dalších řidičů  motorových vozidel kategorie L ? Na tyto otázky jsme se snažili najít odpověď a rádi se tu s vámi podělíme o získané poznatky.

Výbava motolékárničky pro motorová vozidla kategorie L podle přílohy č. 14 vyhlášky č. 341/2002 Sb., ve znění vyhlášky č. 283/2009 Sb. a vyhlášky č. 216/2010 Sb. musí obsahovat pozměněnou výbavu a vybavení navíc.   Podlé této vyhlášky musí lékárnička obsahovat následující komponenty.

OBSAH LÉKÁRNIČKY:

1. obvaz hotový s 1 polštářkem – šíře 8 cm, savost nejméně 800g/m2 …..1 kus

2. obvaz hotový se 2 polštářky – šíře 8 cm, savost nejméně 800g/m2 …..1ks

3. šátek trojcípý z netkaného textilu délka stran nejméně 960x1360x960mm …..1 kus

4. náplast s polštářkem 8 x 4 cm, minimální lepivost 2,5N/cm …..3 kusy

5. obinadlo škrtící pryžové 60 x 1250 mm …..1 kus

6. resuscitační maska s výdechovou chlopní a filtrem schválená jako zdravotnický prostředek …..1 kus

7. rukavice pryžové (latexové)  chirurgické v obalu …..1 kus

8. leták o postupu při zvládání dopravní nehody …..1 kus

Leták o postupu při zvládání dopravní nehody ke stažení zde.

 Na rozdíl od autolékárničky není potřeba vozit např. nůžky nebo izotermickou folii. Dalším podstatným rozdílem od autolékárničky je také fakt, že povinnost mít motolékárničku podle této platné vyhlášky máte až od 1.října 2011 !  Pro řidiče automobilů, ale platí již datum 1.ledna 2011.  Na výměnu motolékárničky máte tedy relativně ještě dosti času a  nemusíte se bát pokuty až vyrazíte na první jarní projížďku. Na co byste, ale neměli při své jarní projížďce zcela jistě zapomenout je reflexní vesta.  Od 1. ledna 2011 budou muset řidiči všech motorových vozidel registrovaných v ČR povinně vozit reflexní vestu, resp. jiný oděvní doplněk s označením z retroreflexního materiálu (např. šle). Tato povinnost se týká i řidičů motocyklů. Veškeré informace, které jsou zde uvedeny byly čerpány z příslušných vyhlášek, jejichž aktuální znění lze najít zde .Věříme, že tyto informace vám budou k užitku.

Přejeme všem řidičům a řidičkám motorek v roce 2011 spoustu šťasných km bez nehod a doufáme, že s vámi na silnici potkáme.

Články

TOPlist