Trable s pojišťovnou I.

Dnešní příspěvek nebude sice o zajímavých místech a tipech na výlet, ale s jízdou na motorce či v autě zcela jistě souvisí. Každému z nás se občas stane nějaká ta v lepším případě menší nehoda a je nucen následně řešit vzniklé potíže s pojišťovnou. Někdy se to obejde bez komplikací a peníze za vámi nezaviněnou nehodu do pár měsíců pojišťovna vyplatí. Ale ne vždy máte takové štěstí a je potřeba do věci vložit i další právní prostředky, aby se konečně někdo na druhém konci zákaznické linky rozhýbal.

Postupně tu uveřejníme dva případy, které se staly a podle zkušeností ostatních  se jedná vcelku o pravidelné případy.

Kauza první – viník nehody neohlásí pojistnou událost na svou pojišťovnu

Tato událost se mi stala poměrně nedávno zhruba před půl rokem. Tehdy mé zaparkované auto utrpělo újmu díky nepozornosti a možná i trochu machrování mladé kluka, který poněkud neznal rozměry svého vozu. Výsledkem celé jeho eskapády byl sedřený zadní nárazník na mém autě. Jaké však bylo mé rozčarování, viník od nehody sprostě ujel. Podpis v podobě neobvyklé zlaté barvy jeho auta však brzy ukázal na viníka, který nakonec se vší drzostí parkoval druhý den kousek dál ve dvoře. Po kratším důrazném hovoru se přiznal a svolil k vyplnění záznamu o nehodě pro pojišťovnu. Následovalo nutné kolečko – pojišťovna, likvidátor… Euforie z vyřešené záležitosti však během pár týdnů opadla, po té co mi pojišťovna oznámila, že viník nic neoznámil. Po opakovaných telefonátech mi bylo řečeno, že pokud viník nic neohlásí pojišťovna má ze zákona 3 měsíce na prošetření a následně rozhodne, kdo je viník.  Prý pokud by měli záznam od policie, tak by rozhodli během pár dnů. Další tzv. „fígl“, kterým je možné se pro tento případ částečně krýt, je že viník napíše své přiznání k zavinění nehody na záznam o nehodě.  No vědět to dříve…

Nastalo tříměsíční čekání a po uplynutí doby netrpělivé kontrolování dopisní schránky, jestli se tam náhodou neschovává zapadlý dopis s rozhodnutím. Výrazně mi už začala docházet trpělivost s naší úžasnou velkou pojišťovnou. Bylo mi jasné, že tady je nutná právní intervence, jinak se žádného odškodnění nedočkám a pojišťovna to nejspíše zamete pod koberec. Poslala jsem tedy veškeré podklady k právnímu zástupci a čekala. V případě, že pojišťovna nerozhodne v zákonném termínu, je povinna na vaši žádost vyplatit zálohu ve výší min. 1/3 škody. Nicméně ani po dalším měsíci žádná odezva. Pojišťovna připomínala mrtvého brouka. Jejich pozornost vzburcovalo až písemné upozornění, že pokud se do určitého data nevyjádří, bude na ně podána žaloba o náhradu škodu. Aktivita pojišťovny se najednou změnila s polohy totální nečinnosti na horečnatou aktivitu. Peníze se na účtu objevily snad o týden dříve, než přišlo jakékoli písemné vyrozumění. Šťastný konec? Možná ano, omluvu od pojišťovny v tomto případě však nečekejte.

Pár rad na závěr:

1)      V případě, kdy viník neohlásí škodu na pojišťovnu, Vám nezbývá než si trpělivě počkat na rozhodnutí pojišťovny o vině. Případně viníka neustále bombardovat telefonáty, zprávami nebo osobně ve snaze ho přimět k nahlášení celé událost a doznání zavinění. Nejlépe je celé této situaci předejít tím, že si v případě nehody, kdy není třeba volat policii, necháte potvrdit přiznání zavinění nehody na záznam o nehodě. Pokud se dotyčný vymlouvá a odmítá tam toto dopsat, raději zavolejte policii s tím, že se nemůžete dohodnout na zavinění. Chování protistrany vám totiž dává jasně najevo, že dotyčný bude dělat problémy i nadále.

 2)       V druhém případě, kdy došlo k pochybení pojišťovny a překročení tříměsíční lhůty je postup následující. Vy jako poškozený máte nárok po uplynutí zákonem stanovené tříměsíční lhůty na vyplacení zálohy ve výši min. 1/3 z celkové odhadnuté škody. V případě, že je Vám tato žádost zamítnuta nebo jako v našem případě pojišťovna neodpovídá, máte možnost podat na pojišťovnu žalobu o náhradu škody. Případně je v předstihu upozornit, že takto učiníte, pokud se do určitého data nevyjádří. Doporučuji případně právní kroky konzultovat s právníkem případně v rámci pojištění právní ochrany. Navíc vy máte možnost podat stížnost k ČNB na chování pojišťovny, které následně hrozí finanční sankce za pochybení. V případě, že již dojde na případné soudní spory, tak vězte, že náklady na řízení platí ten, kdo spor prohraje (tedy pojišťovna). Vám naopak náleží zákonné penále z prodlení. Jeho výše se vypočítává dle platné právní úpravy (1.7.2010) a zpravidla se pohybuje cca kolem 8%.

V případě, že máte podobné či podnětné zkušenosti s pojišťovnou, klidně nám napište a podělte se s námi o ně. Hodně štastných kilometrů bez nehod přeje tým roadbook.cz

Příště: nehoda v zahraničí.

Články

TOPlist