První vyjížďka – staň se železničářem

– JIŽ PROBĚHLO –

Zdravíme všechny příznivce cestování v nové sezóně. Máme tu první společnou moto vyjížďku.

Tentokrát jsem pro vás připravili návštěvu železničního muzea v Zubrnicích, kde jsme přichystali několik zajímavostí. Tato návštěva nebude v žádném případě obyčejnou a nudnou prohlídkou muzea.Těšit se můžete opravdu na neopakovatelné zážitky, které jsou domluvené speciálně pro tuto akci. Nejenže si budeme moct prohlédnou místní expozici nacházející se v prostorách nádražní budovy, ale také je připraveno několik zajímavostí navíc.

Tuto vyjížďku jsme nazvali “Staň se železničářem”. Každý, kdo s námi pojede si bude moci splnit svůj dětský sen  a zakusit řadu činností spojených s prací na železnici.  Jako správný “železničář” vyzkoušíš svou sílu a přesnost na  zatloukání železničního hřebu do pražce, svezeš se na ruční kolové drezíně a v případě zájmu můžeš složit kurz na výpravčího. Můžeš si být jistý, že se nudit určitě nebudeš. Tradičně máme připraveno zase několik soutěží.

V železničním muzeu v Zubrnicích lze shlédnout:

        •    - historii a současnost tratě Velké Březno – Verneřice – Úštěk
        •    - soudobou dopravní kancelář
        •    - historickou čekárnu pro cestující
        •    - sbírku historických drezín
        •    - expozice osvětlovací a staniční techniky
        •    - sbírku kolejových vozidel

V druhé části vyjížďky se přesuneme na Bukovou horu s krásným výhledem po okolí. Pokud bude ještě dostatek času, tak  se podíváme do motojeskyní.

Standardní vstupné do železničního muzea je 40 Kč. V případě, že se včas registruješ, tak vstup je zdarma. Pozor,  je zde  pouze omezený počet účastníků. Registruj se emailem, nebo na facebooku.

Termín 21.4.2012,  čas odjezdu 10:00

 Místo setkání: Čerpací stanice OMV – Praha 8 – Ďáblice, Cínovecká 796, GPS: 50.146918,14.494261  

 je tam také restaurace McDonald

[googleMap name="Čerpací stanice OMV - Ďáblice" description="50.146918,14.494261" directions_to="false"]Cínovecká 796[/googleMap]

Těšíme se na tebe tvůj Roadbook.cz

 

– JIŽ PROBĚHLO –

Články

TOPlist