Lynn Canyon Park

Asi na delší dobu poslední podzimní sluníčko nás vylákalo k dnešnímu zajímavému výletu. Cílem byl úžasný Lynn Canyon Park, který leží v severním Vancouveru.  Jedná se o druhý největší městský park a svou nádhernou přírodou a trošku adrenalinovým zážitkem směle konkuruje i většímu a známějšímu Stanley parku. Výlet začal příjemnou projížďkou lodí tzv. Seabusem, který spojuje centrum Vancouveru s jeho severní částí a následně pokračoval cestou městským autobusem, který nás vyložil hned  vedle jednoho ze vstupů do parku.

Něco málo o parku:
Park byl založen v roce 1912 a z původních 4.9 ha se rozrostl až na úctyhodných 250 ha. V parku rostou obrovské sekvoje, které dosahují úctyhodných rozměrů a stáří většiny z nich je 80-100 let. Parkem vede řada turistických stezek, které mají různou náročnost a délku. Tyto stezky vedou po obou stranách kaňonu a kopírují tak tok řeky. Park je velice oblíbený k procházkám a sportování a kromě toho nabízí také řadu zajímavých míst.

První místo, na které jsme při své procházce narazili  je 30-Foot pool, což je proláklina s průzračně čistou vodou, kterou vyhloubila řeka. Voda je však i v letních měsících  extrémně ledová. Smočili jsme prstíky a pak si raději užívali nádherné krajiny, kterou tady divoká řeka vytvořila.

O kilometr dál je hlavní atrakce celého parku Suspension Bridge neboli visutý most. Jedná se o lanový most  zavěšený ve výšce 50m nad dnem kaňonu, který je dlouhý asi 40m. Pokud vás nerozhází neustálé houpání, které doprovází každý váš krok, pak vás odmění uprostřed mostu  úchvatný  pohled na divokou řeku pod vámi. Zpravidla tu však potkáte asi nejvíc lidí v celém parku, my jsme měli zrovna  štěstí na japonský autobus. :-)

Poslední místo, které byste neměli určitě vynechat je Twin Falls , což je vodopád a přírodní bazének, které jsou vidět z pevného mostu nad nimi. Stejně jako na předchozích místech i tady ledově chladná a průzračná voda vytváří nádherné scenérie. Nádherná divoká krajina plná vysokých sekvojí a kapradin často vyvolává pocit opravdového pralesa.

Odkaz na oficiální stránky parku: www.lynncanyon.ca

Články

TOPlist